دانلود و پشتیبانی

مسئولیت اجتماعی پویاپندار در تعامل درست با جامعه و محیط زیست تعریف شده است. ما با نوآوری مداوم تلاش داریم تا دنیا را به مکان بهتری برای زیستن تبدیل کنیم و میراث بهتری را برای آیندگان برجای بگذاریم. ما تلاش داریم تا تمام کسانی که تحت تاثیر فعالیت های پویاپندار قرار می گیرند، بتوانند همراه با ما رشد کرده و از مواهب پیشرفت برخوردار گردند. ما توسعه را امری همه جانبه می دانیم و موفقیت خود را وابسته به موفقیت ذی نفعانمان قلمداد می کنیم. ما ضمن ستایش بهره وری و کوشش برای ارائه خدمات سبز، کمک می کنیم تا منابع جهانیمان به نحو بهتری مصرف گردیده و آینده ای روشن تر در برابر دیدگانمان قرار گیرد.

اطلاعات تماس
ایران اصفهان
اصفهان خیابان هشت بهشت غربی بین گلزار و ملک کوچه نسترن کوچه 22 بنبست عبدالهی ساختمان پویا
Info@pooyapendar.ir
03132736781
پورتال و وب سایت در پویا پندار pc
پورتال و وب سایت در پویا پندار mob

پورتال و وب سایت

پورتال به معنی درگاه بوده و به نوعی زیرمجموعه وب سایت ها دسته بندی می شوند ولی پورتالها در مقایسه با وب سایت ها، کاربر محور هستند.

مقدمه

در دنیای کنونی، اینترنت به همه جا نفوذ کرده است. هر کسی را که ببینید به نحوی ارتباطی با اینترنت دارد و معمولا برای پیدا کردن پاسخ هر سوالی، اینترنت اولین کاندیداست. هر روز بخش بزرگتری از دنیای واقعی، رد و سرنخی از خود در اینترنت می گذارد؛ خواه در صفحات شبکه های اجتماعی یا بانک های اطلاعاتی و یا مهمتر از همه وب سایت و یا پورتال اختصاصی. امکان ارائه اطلاعات کامل به مخاطبان، اعتبار بخشی به کسب و کار، امکان جمع آوری اطلاعات مشتریان و ارتباط با آنها، هزینه های مناسب در مقابل امکانات قابل ارائه و نداشتن محدودیتمکانی و زمانی از مهمترین دلایل استقرار وب سایت ها و پرتالهاست.

پورتال چیست و چه تفاوتی با وب سایت دارد؟

برای اینکه پورتال را تعریف کنیم، ابتدا باید تعریف دقیقی از وب سایت داشته باشیم. یک وب سایت مجموعه ای از صفحات است که از طریق اینترنت قابل دسترسی است و هر صفحه دارای یک نشانی اینترنتی منحصر به فرد بوده که از همه جای دنیا و برای همه افراد به صورت یکسان قابل دسترسی و مشاهده است و خدمات وب سایت برای همه افراد به صورت یکسان ارائه می گردد. این صفحات توسط دامنه واحدی میزبانی شده و معمولا با همدیگر ارتباط دارند.

پورتال به معنی درگاه بوده و به نوعی زیرمجموعه وب سایت ها دسته بندی می شند ولی پورتالها در مقایسه با وب سایت ها، کاربر محور هستند. منظور از این حرف این است که دسترسی به امکانات و خدمات همه یا بخشهایی از پورتال برای همه آزاد نبوده و نیاز است کاربران برای بهره مندی از آن قسمت ها، اول ثبت نام کرده و سپس استفاده نمایند. ممکن است این ثبت نام نیازمند تایید مدیر پورتال باشد و یا به صورت اتوماتیک انجام پذیرد. همچنین پورتالها محتوای پویا دارند، یعنی ممکن است اطلاعاتی که به کاربر ارائه می شود در هر مرتبه متفاوت باشد. پورتال سازمانها و دانشگاه ها می تواند به عنوان نمونه در نظر گرفته شود.

پورتال و وب سایت

پورتال به معنی درگاه بوده و به نوعی زیرمجموعه وب سایت ها دسته بندی می شند ولی پورتالها در مقایسه با وب سایت ها، کاربر محور هستند.

مهمترین انواع پورتالها کدام هستند؟

هرچند محدودیتی در تنوع پورتال ها وچود ندارد، ولی موارد زیر از مهمترین پورتالها می باشد:

 1. پورتال های اطلاعاتی
 2. پورتال های کاربردی
 3. پورتال افقی
 4. پورتال عمودی
 5. پورتال های تجاری
 6. پورتال های سازمانی
 7. پورتال های علمی
 8. پورتال دانشگاهی
 9. پورتال بانکی

امکانات یک پورتال چیست؟

یک پورتال بسته به هدفی که برای آن به وجود آمده است، دارای امکانات متفاوتی است. ولی برخی از امکانات در اکثر پورتالها وجود دارد به نحوی که حتی ممکن است معیار تشخیص و تمایز پرتال قرار گیرد. مهترین امکانات یک پرتال به شرح زیر می باشد:

 1. برقراری ارتباط با پایگاه داده های سازمانی
 2. گردش کار سازمانی
 3. فرم های ورودی برای دریافت اطلاعات
 4. امکانات گزارش گیری از فرم ها و گردش کارها
 5. امنیت بالا و نفوذ ناپذیری
 6. قابلیت های گرفتن خروجی

علاوه بر موارد بالا، این امکانات نیز در اکثر پرتالها وجود دارد: سرویس های ایمیل، مدیریت مستندات، جستجو، نظرسنجی، عضویت در سایت، کنفرانس ویدیویی، پرداخت الکترونیکی، خبر، مدیریت محتوا، وبلاگ، فضای مجازی، دانلود، چت و موارد مشابه دیگر.

ویژگی های یک پورتال خوب چیست؟

زمانی که در مورد یک پورتال خوب صحبت می کنیم، اول همه ذهن ها متوجه زیبایی و کاربر پسند بودن پورتال می شود. مساله بعدی، تجربه کاربری مناسب پورتال است به گونه که بهره برداری از پرتال به سهولت و سرعت انجام شده و کاربری آن نیاز به آموزش زیاد نداشته باشد. مورد سوم، سهولت استقرار پرتال می باشد. اگر شما بهترین پرتال را هم داشته باشید ولی برای استقرار و راه اندازی آن دچار دردسر زیاد شوید، احتمال اینکه از داشتن پورتال صرف نظر کنید زیاد است. پس این مساله را در ذهن داشته باشید. صحت عملکرد و کیفیت اجرایی پورتال نیز شرط مهمی است که در صورت نبود آن، اساسا فلسفه راه اندازی پرتال زیر سوال می رود. سرعت پرتال هم در همین گروه قرار می گیرد. آخرین مورد که می تواند مهمترین مورد در دوام و بقای پرتال نیز باشد، پشتیبانی مناسب پورتال است. پورتال همچون یک موجود زنده ایست که در پاسخ به هر تغییری در فرایندهای سازمانی، لازم است به روزرسانی شده و بتواند خود را با تغییرات مطابقت دهد. از این جهت پشتیبانی پرتال اهمیت فراوانی پیدا خواهد کرد

پورتال و وب سایت 2

پورتال همچون یک موجود زنده ایست که در پاسخ به هر تغییری در فرایندهای سازمانی، لازم است به روزرسانی شده و بتواند خود را با تغییرات مطابقت دهداز این جهت پشتیبانی پرتال اهمیت فراوانی پیدا خواهد کرد.

اهمیت امنیت پورتال ها

امنیت اطلاعات به معنی محافظت از اطلاعات و سیستم‌های اطلاعاتی از دسترسی، استفاده، نشر غیر مجاز و افشا، دستکاری و تخریب است. محافظت از داده بدون توجه به قالب داده هدف اصلی این حوزه است. همانطور که گفتیم، تفاوت اصلی پورتال با سایر انواع وب سایت ها در کاربر محور بودن پورتالهاست. این یعنی اینکه پورتالها امکان ارسال، دریافت و دسترسی به حجم زیادی اطلاعات را دارند و این مساله به معنی آسیب پذیری آنها در برابر افشا و یا سرقت اطلاعات است. به طور کلی، اطلاعات و داده های در حال حرکت به نسبت اطلاعات ذخیره شده پشت دیواره های آتش بیشتر در معرض خطرات امنیتی هستند و این مساله اهمیت امنیت اطلاعات در پورتالها را مشخص می کند.

برای افزایش امنیت پرتالها از شیوه ها و تکنیکهای مختلفی استفاده می شود که به صورت خلاصه به بیان برخی از آنها می پردازیم: احراز هویت کاربران، اعطای مجوز و سطخ دسترسی تعریف شده به کاربران مجاز، استفاده از قفل رجیستری، حفاظت از هات لینک،  قابلیت متوقف کردن هرزنامه، حفاظت از حمله DDOs، استفاده از  لایه سوکت ایمن، تایید دو مرحله ای، مدیریت رمزهای عبور، مسدود کردن ربات ها، محافظت در برابر حملات اسکریپت بین سایتی و پشتیبان گیری از داده ها

مراحل پیاده سازی یک پورتال کدام است؟

برای پیاده سازی یک پورتال فعالیت مختلفی باید انجام پذیرد که به طور خلاصه به این موارد می توانیم اشاره کنیم:

 1. تهیه مستند تحلیل و شناخت: مستندی دقیق و جامع که در آن، کلیه امکانات پرتال به همراه جزئیات توضیح داده‌شده است.
 2. تهیه اکشن پلن استراتژی و معماری: نقشه راه مصور دقیق طراحی و پیاده‌سازی پرتال
 3. طراحی و پیاده‌سازی: طراحی، برنامه‌نویسی و اجرای طرح بر اساس مستندات تایید شده
 4. رونمایی از نسخه آزمایشی پرتال: نسخه آزمایشی پرتال جهت بررسی و دریافت نظرات کارفرما در سرور تست ارائه می‌گردد.
 5. تست و بررسی: انجام تست‌ها و بنچمارک‌های اصولی و همه جانبه جهت بهینه‌سازی و تامین امنیت
 6. رونمایی: راه‌اندازی پرتال بر روی سرور اصلی
 7. پشتیبانی و توسعه: پشتیبانی و نگهداری 24 ساعته و توسعه پرتال با شرایط مورد نیاز

پورتالهای پیاده سازی شده توسط پویا پندار

هایپر مارکت پدیده

بزرگترین هایپرمارکت جنوب کشور با بیش از ۳۰ هزار قلم کالا

به عنوان بزرگترین مجموعه فروشگاهی جنوب کشور، در سال ۱۳۹۰ تاسیس و در تابستان ۱۴۰۰ خورشیدی با کادر مدیریتی جدید و به منظور عرضه کامل و متمرکز اقلام مورد نیاز کیش وندان و گردشگران عزیز، با ۵۰۰۰ متر مربع مساحت فروشگاه و ۱۰۰۰ متر مربع مساحت انبار، شروع به کار مجدد می نماید/نمود.

سایت ها و سامانه های اطلاع رشانی

مجموعه غذایی حاج بهزاد

اینجا همه چیز بر پایه ی مشتری مداری و ارائه ی بهترین هاست.

۳ شعبه در نقاط متفاوتی از شهر زیبای اصفهان، امکان دسترسی را برای همگان آسان کرده و خدماتی از جمله کیوسک های اختصاصیِ نصب شده در هر شعبه، پروسه ی سفارشات حضوری را تسهیل و تسریع نموده است.

همچنین علاوه بر خدمات حضوری بی نظیر، با در نظر گرفتن اپلیکیشن و طراحی سایت اختصاصی برای مجموعه، امکان سفارش دهی به صورت آنلاین و برخورداری از مزایای منحصر به فردی را به مشتریان عزیز عرضه می دارد.

سایت ها و سامانه های اطلاع رشانی

خانه ورسای

داشتن خانه ای رویایی و مجلل شاید آرزوی شما هم باشد ؛ خانه ای که زیربنا و امکانات آن در هیچ خانه ی دیگری وجود نداشته باشد .

خانه‌های لوکس، غالبا مدرن و پیشرفته هستند و کمتر کسی آن‌ها را در اختیار داشته است. ایده پردازی‌های بسیاری در طراحی این خانه‌ها صورت می‌گیرد و جلوه زیبا و با شکوهی را از آن‌ها به تصویر می‌کشد.

ما در ورسای تمامی امکانات را برای تجربه داشتن یک خانه رویایی فراهم کرده ایم  .

برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید .

معرفی مجتمع های فاخر - ورسای

مجتمع و مرکز خرید فیروزه

اصفهان نصف جهان: فیروزه قلب اصفهان

مرکز خرید فیروزه با قرارگیری در استخوان بندی اصلی شهر (محور چهارباغ) و مجاورت به قطب تجاری، اداری و تفریحی در موقعیتی بسیار استراتژیک قرار گرفته است. تفکر سرمایه گذاران پروژه بر این بوده است که این بار پروژه ای با جایگاه لوکس و منحصربفرد را در قلب تاریخی شهر تعریف کنند تا پیوندی نوین میان معماری، خدمات و مخاطب شناسی رقم زنند. فیروزه مکانی دلنشین برای اعضای خانواده و مسافران خواهد بود که هویت خود را در کنار دیگر نقاط جاذب گردشگری شهر تثبیت خواهد کرد.

صنایع چوپ پوریا

پیشرفت و توسعه در هر کشوری، به دانش، امکانات و تجهیزات موجود در آن بستگی دارد. استفاده از ایده های علمی در تولید و تجاری سازی محصولات نیز نیازمند عملی کردن آنها در فضاهای مجهز و به روز کارخانه است. بدین ترتیب کارخانه صنایع چوب پوریا به منظور برآورده سازی نیازهای چوبی با استفاده از امکانات به روز کشور تشکیل گردیده است. هسته اولیه این کارخانه در سال ۱۳۷۱ بوجود آمد. در آن زمان فعالیت مجموعه با ۳ نفر نیرو با دستگاه ها ی ساده و ابتدایی در یک کارگاه به مساحت ۳۰ متر مربع آغاز شد.

مجتمع مسکونی باوان

مجتمع باوان در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ مترمربع و با مساحت زیر بنای کل پروژه ۱۶۲۸۰ مترمربع و با ارا بودنم 5 طبقه روی همکف و 48 واحپ مسکونی در حال احداث است .

فروشگاه irpo ( خرید انواع خوراک و مکمل کبوتر)

امروزه به دلیل استفاده روز افزون و هرچه بیشتر از اینترنت بر آن شدیم تا با راه اندازی فروشگاه اینترنتی irpo امکان خرید انواع خوراک و مکمل ها را برای مشتریان فراهم اوریم تا بتوانیم انواع محصولات را با بهترین کیفیت و قیمت به مشتریان گرامی ارائه نماییم .

وبسایت فروشگاهی irpo به عنوان یکی از اولین توزیع کنندگان انواع خوراک (و…) پر حوزه طیور به خصوص کبوتران است .

Untitled-2
سایت ها و سامانه های اطلاع رسانی
Rate this post