دانلود و پشتیبانی

مسئولیت اجتماعی پویاپندار در تعامل درست با جامعه و محیط زیست تعریف شده است. ما با نوآوری مداوم تلاش داریم تا دنیا را به مکان بهتری برای زیستن تبدیل کنیم و میراث بهتری را برای آیندگان برجای بگذاریم. ما تلاش داریم تا تمام کسانی که تحت تاثیر فعالیت های پویاپندار قرار می گیرند، بتوانند همراه با ما رشد کرده و از مواهب پیشرفت برخوردار گردند. ما توسعه را امری همه جانبه می دانیم و موفقیت خود را وابسته به موفقیت ذی نفعانمان قلمداد می کنیم. ما ضمن ستایش بهره وری و کوشش برای ارائه خدمات سبز، کمک می کنیم تا منابع جهانیمان به نحو بهتری مصرف گردیده و آینده ای روشن تر در برابر دیدگانمان قرار گیرد.

اطلاعات تماس
ایران اصفهان
اصفهان خیابان هشت بهشت غربی بین گلزار و ملک کوچه نسترن کوچه 22 بنبست عبدالهی ساختمان پویا
Info@pooyapendar.ir
03132736781
مستند این است پارسه
مستند این است پارسه

مستند این است پارسه

پروژه «این است پارسه» روایت گر ساخت و برآمدن ارگی ست که امروزه به آن تخت جمشید می گویند. تخت جمشید نه تنها نماد و شان پیشینه ی فرهنگ ایران زمین است، بلکه به عنوان یک میراث بشری در تاریخ و فرهنگ جهان جایگاه ویژه ای دارد. در این پروژه تلاش بر آن بوده است که بر پایه آنچه امروز از این بنای سترگ به جامانده، ساختمان ها و شکل کلی ارگ بازنمایی و بازسازی شود.

برای مشاهده این مستند و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به لینک زیر بروید .

مراحل تولید مستند این است پارسه

  1. مرحله تحقیق و نگارش متون 
  2. مرحله ضبط و تصویر برداری زمینی و هوایی
  3. مرحله ساخت و بازسازی سه بعدی بناها
  4. مرحله بافت نگاری
  5. مرحله ساخت مستند 
  6. مرحله ساخت کتاب فاخر
  7. مرحله ساخت VR / ‌AR پروژه

در مرحله تصویر برداری با بهره‌مندی از تجهیزات حرفه‌ای سینمایی , به مدت ۶۰ روز تصویر برداری زمینی و مدت ۱۴ روز تصویر برداری هوایی انجام شد . این مدت بیشترین زمانی است که یگ گروه متخصص توانستند در تخت جمشید مستقر شده و از کاخ‌ها و بناهای این اثر ارزشمند تصویر برداری کنند . 

در مرحله بازسازی سه بعدی , با استفاده از بروزترین نرم‌افزارها و سخت افزارها در سطح جهانی , کار بازآفرینی پلان ها و بناها و کاخ های ارگ توسط یک گروه 23 نفره در گروه های 3D , انیمیشن , گرافیست و برنامه نویس به مدت ۴سال و ۷ ماه به سرانجام رسید و گروه با فايق آمدن بر چالش ها و مشکلات بسیار توانستند 150,000 متر مربع از همه بناها و کاخ‌های تخت جمشید مشتمل بر 19 بنا را بر اساس مقیاس های واقعی بازسازی کنند , به گونه‌ای که اکنون می‌توان شکل بازسازی شده تخت جمشید در این پروژه را نزدیک ترین نمونه به اصل ساخته های ارگ , در روزگار باستان به شمار آورد . در نهایت تصویر های ضبط شده با تصویر های سه بعدی بازسازی شده ترکیب گردیده و با متن و صدای گوینده حرفه ای صداگذاری شده است .

روشن است ترکیب تصویر های امروزی با تصویر های سه بعدی پیچیدگی های خاص خود را دارد تا بینندگان بتوانند تصویر روشن و دقیق از شکل ساختار کاخ‌ها و بناهای ارگ داشته باشند . 

امیدواریم تلاش 7 ساله این مجموعه متخصص , از کادر فنی تا تیم بازرگانی , در شناخت و معرفی این اثر تاریخی بی نظیر ایران مثمر سمر بوده و شایسته این نام بزرگ باشد . 

5/5 - (2 امتیاز)